Jdi na obsah Jdi na menu
 


DůLEŽITÉ ZPRÁVY

17.3. 2012

Travičských případů bezbranných čtyřnohých miláčků přibývá. Veterináři na Litoměřicku ošetřovali další otrávené psy. A místní lidé mají strach. U svých domů nacházejí už i mrtvé kočky a káňata. Policisté zatím zjistili, co obsahují jedovaté návnady - nebezpečný a u nás zakázaný furadan.

„Posledním otráveným je labradorský retrívr. Je na kapačkách, snad ale přežije,“ řekl třebenický strážník Tomáš Rotbauer, který na místě, kde pes návnadu zhltnul, objevil krátce poté další otrávenou rybu. V okolí proto rozvěsil varovné cedule.

Návnady hledali policisté i dobrovolníci

Sad mezi Chodovlicemi a Třebenicemi, kde k poslednímu případu otravy došlo, prohledávali včera psovodi, dobrovolní hasiči a na pomoc přijel i veterinář Marek Káninský, který ve své ordinaci několik otrávených psů zachránil.

Snažili se najít další návnady, které jsou podle veterináře nebezpečné také tím, že jed v nich obsažený se v přírodě rozkládá velmi pomalu. Zabíjet proto může i po dlouhé době.

Furadan je zakázaný

Případ vyšetřují policisté, kteří včera obdrželi výsledky expertizy jedné z nalezených návnad.

„Obsahovala jed furadan, který je u nás zakázaný,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Kofrová. Travič, kterého policisté hledají, je proto podezřelý i z přechovávání omamných látek a jedů.

celý článek i s videem naleznete zde: blesk.cz

kreslený-doberman.jpg

 

Chci jen upozornit lidi, kteří neviděli reportáže v TV a chtějí nebo musí darovat pejska čistého plemene a mají ho skutečně rádi, aby ho nedávali jistému muži z Pardubicka-Tomáš Budík, který slibuje hory doly, pusobí věrohodně a vypráví o domu se zahradou, jak se pejsek bude mít skvěle apod. a oslňuje kynologickými znalostmi - SKUTEČNOST? Psy týrá, nekrmí, bije a patrně i znásilňuje, když se mu to podaří (štěstí pro psa) vymění ho třeba za jídlo v restauraci(ze které zároveň zavolá-poprvé a naposled, že se pes má skvěle) a pak si sežene si jiného...když se mu nepodačí ho udat, psa někde přiváže např. v lese a pokud ho nikdo nenajde, umře hlady, pokud má štěstí, končí v útulku,vychrtlí, zničený,se zraněnou duší a on je opět po tejdnu viděn s jiným psem, prosím, buďte opatrní...Nedejte mu šanci,naše zákony na něj nestačí-viděli ho např. s dobrmanem,po tejdnu našli dobrmana v lese,on už měl psa jiného,ale nemají jak dokázat,že je to ten samý dobrman,který s ním byl vídán,řekne, že ho někomu hlídal apod. shání psy právě přes inzeráty daruju, darujeme, daruji a přijede si pro ně kamkoli. (zkopírováno z bazos.sz)
 

kreslený-doberman.jpg

 
Soukromá dramata ze dne 20.9.2011
 

 

 

kreslený-doberman.jpg

V několika českých a moravských městech řádí travič nebo traviči psů, kteří na místa, kam lidé chodí psy venčit, líčí návnady napuštěné fridexem. Informovala o tom v úterý televize Nova.

více info zde

kreslený-doberman.jpg

Kradení psi končí na talíři i v zubech silnějšího

 

 

V Krimi plus

proběhla reprotáž o kradení psů. Spekuluje se o tom, že větší i menší psi jsou posíláni jako cvičební material pro bojové psy nebo prodávání do asijských restaurací. Menší psi jsou prodávani, klidně i do zahraničí! Bohužel, našlo se i několik vylámaných kotců na zahradě!!!


Proto NIKDY neuvazujte psa u obchodů nebo na veřejných místech.
NIKDY nenechávejte menší psy na zahradě bez dozoru NECHEJTE si psa čipovat a registrujte se. Mnoho lidí je proti čipování ale když poté lékař projede čip, zjistí, že pes rozhodně nepatří tomu, kdo jej má.
NIKDY neprodávejte lidem své psy bez bližšího prozkoumání osoby.
VŽDY prodávejte psy s KUPNÍ SMLOUVOU!
NIKDY nepouštějte psa bez 100% přivolání z vodítka! Jakmile jednou uprchne, je velká pravděpodobnost, že už se nevrátí.


Pokud jste ze Slovenska, nepouštějte ani psa se 100% přivoláním z vodítka a dávejte si pozor v lese. Myslivci mají povoleno střílet psy a nyní se vyskytla situace, kdy střelil myslivec psa, i když byl v blízkosti člověka  a nic se mu za to neděje!

(text skvelypes.cz)

 

 kreslený-doberman.jpg

 

Další reportáž přinesla ČT1 a ČT24

 

 

Prosím, dávejte si pozor na svoje pejsky !!!

 

vloženo: 12. 6. 2011 19:40, autor: ČT24

Praha – V Česku roste počet krádeží psů. Podle všeho za mnohými stojí organizované gangy, které je odvážejí do zahraničí. Mezi chovateli se ale také šíří zprávy, že zvířata často končí jako oběti výcviku bojových plemen nebo v asijských restauracích. Pejskaři po svých miláčcích rozjeli pátrací akce i na sociálních sítích, kde jsou volně přístupné fotografie a diskuse mnohdy šokující.

Psy často kradou organizované skupiny. "Buď na objednávku s cílem prodat je někde v restauračním zařízení, nebo jako tréninkovou pomůcku pro bojová plemena," tvrdí majitelka chrtů Dita Pöschlová. Slabší kus nekončí přímo v aréně, bojový pes ho většinou roztrhá ještě při tréninku. Majitelé arénových plemen totiž chtějí svému šampionovi hlavně zvýšit sebevědomí.

"Je to veřejné tajemství, ale nemůžeme proti tomu nic dělat, máme svázané ruce," dodává Dagmar Kubištová z Ligy na ochranu zvířat ČR. Marný boj potvrzují i ochránci zvířat. "Angažuje se v tom ruská a ukrajinská mafie a točí se tam velké peníze. Ví o tom i nejvyšší místa, třeba policie, ale nejsou důkazy," upozorňuje Milan Kaucký ze sdružení SOS – zvířata v nouzi.

Ze zákona vyplývá, že pes je věc, a tak policie případy brzy odloží. Navíc malé i velké rasy často končí za hranicemi. Domů se vrátí málokterý pes, zvíře lze totiž přetetovat a vystavit mu falešný rodokmen. Šance se zvyšuje, pokud je pes očipovaný. Nejlepší obranou je ale opatrnost – krádežím často nahrávají sami majitelé, když psy uvazují u obchodů nebo je nechávají volně pobíhat po parku.

 

 

kreslený-doberman.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Expensive Blood Crushing and Heart Affliction

(ABexliairl, 29. 7. 2018 11:23)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-femme-france-horaire/

NECHUTNÝ

(Nicola, 6. 9. 2014 13:47)

Já absolutně nechápu, proč je člověk taková nechutná ohavnost. Nechapu jAk si muze myslet ze je pan sveta?? Clovek je jen nepovedeny tvor od boha

HRÚZA

(jana, 8. 5. 2012 7:18)

JAK TO TADY ČTU TAK SE MI ZVEDÁ ŽALUDEK PROBOHO CO JSME TO ZA LIDI TO SE UŽ NEDÁ ANI ŘICI ŽE JSME LIDI TAK BY BYLO DOBRÉ SE ZAČÍT CHOVAT DOST HODNĚ KE ZVÍŘATÚM A VŠE CO JE ŽIVÉ KOLEM NÁS .ZVÍŘATA TU BYLA NA SVĚTĚ DŘÍVE MY AŽ PAK .